П`ятниця, 29.03.2024, 08:43
Вітаю Вас Гість | RSS

Харчування

Головна » 2011 » Липень » 25 » SibMama:, Медицина, дитяче здоров'я і догляд, Грудне вигодовування і догляд, Гімнастичні вправи і масаж малюків від 9 до 12 місяців
11:48
SibMama:, Медицина, дитяче здоров'я і догляд, Грудне вигодовування і догляд, Гімнастичні вправи і масаж малюків від 9 до 12 місяців
Гімнастичні вправи і масаж малюків від 9 до 12 місяців У 9-місячному віці дитина вміє вільно повзати, сидіти, робить перші проби ходити як за допомогою дорослих, так і самостійно. Це дозволяє ускладнити майже всі гімнастичні вправи, ввести в незмінне вживання гімнастичні снаряди, в якості яких можна застосовувати деревну паличку, великий надувний м'яч, дитячі пластмасові кільця, брязкальця з круглою або овальної ручкою і т. д.

Тому що дитина вже може самостійно сидіти і стояти за допомогою опори, вправи можна робити з початкових положень сидячи або стоячи, що вже само по собі буде сприяти зміцненню м'язів ніг і живота.

Техніка проведення масажу і гімнастики Ковзні кроки

Методика виконання даної вправи ретельно описана у минулих розділах. У зазначений період його слід робити 6 разів.

Одночасне і почергове згинання та розгинання ніг

Описане вище вправу ускладнюється тим, що дитина повинна самостійно згинати і розгинати ноги за командою дорослого. Вправа виконується 6 раз спочатку повільно, а потім у найбільш стрімкому темпі.

Підйом випрямлених ніг до палички

Вправа сприяє розвитку м'язів і суглобів ніг. Для його виконання слід використовувати гімнастичний снаряд - деревну паличку.

Підняти паличку на висоту прямих ніг малюка і запропонувати йому до неї дістати пальцями ніг або всієї ступень. Дане вправу слід повторити 7 разів.

Послідовні і одночасні згинання та розгинання рук

Вправа сприяє розвитку м'язів і суглобів рук. Дитина хапається за кільцеподібні іграшки та за допомогою масажиста поперемінно згинає і розгинає руки. При всьому цьому можна вести 2-тактний рахунок і кожен рух малюка супроводжувати прораховування: раз - два, раз - два і т. д. Ця вправа необхідно повторити 6 разів (по 3 рази кожною рукою).

Обертання руками

Методика виконання ретельно описана у минулих розділах. У віці від 9 місяців до 1 року дитина повинна повторювати цю вправу 6 разів.

Нахили тіла вперед з випрямленими ногами

Початкове положення: стоячи спиною до дорослої людини, права рука якого притримує коліна малюка, щоб вони не згиналися, а ліва знаходиться на його животику. Дана вправа сприяє розвитку і зміцненню м'язів спини, живота та ніг. Для його виконання слід використовувати кохану іграшку малюка, яку слід покласти біля його ніг. Було б погано, якби ми не відзначили те, що потім дорослий повинен попросити малюка нагнутися і дістати до неї пальцями рук. Не для кого не секрет те, що при всьому цьому потрібно дивитися за тим, щоб ноги малюка не згиналися і були прямими. Дане вправу необхідно повторити 3 рази.

Переворот зі спини на животик

Методика виконання даної вправи ретельно описана у минулих розділах. Необхідно відзначити те, що в силу того що дитина вже може усвідомлено рухатися, він повинен робити цю вправу самостійно за командою дорослого. Дане вправу слід повторити 2 рази: 1 раз в праву сторону і 1 раз на ліву сторону.

Підведення тіла з положення лежачи на животику

Методика виконання даної вправи ретельно описана в минулому розділі. Для малюка 9-місячного віку його слід ускладнити. Зараз при його виконанні слід використовувати круглі пластмасові кільця або брязкальця з круглою ручкою, які слід вкласти в долоньки маляти, а потім плавно підняти його руки через сторони вгору. Дитина спочатку підніме голову, потім постане на коліна, а пізніше вже на ноги. Дана вправа повторити 2 рази.

Масаж спини

Виконання даноїпроцедури з'єднане з послідовним застосуванням погладжувань, розтирання, пиляння і щипцеобразноє розтирання.

Процедура масажу починається з пари погладжувань. Потім слід приступити до розтирання. Його слід робити долонями і кінчиками пальців. Всі давно знають те, що виконавши розтирання, слід повернутися до поглаживанию. І навіть не треба і говорити про те, що після ще одного погладжування необхідно перейти до пиляння, яке виконується ребрами долонь. Всі давно знають те, що після пари рухів шкіра малюка зобов'язана злегка почервоніти. Треба сказати те, що функцію пиляння потрібно закінчити погладжуванням. На закінчення процедури потрібно зробити кілька щипцеобразноє разминаний сідниць і довгих м'язів спини, які, як і минулі прийоми масажу, повинні закінчитися погладжуваннями. Всі прийоми масажу слід повторювати по 3 рази.

Масаж животика

Виконання даної процедури полягає в послідовному застосуванні кругового погладжування, зустрічного погладжування, погладжування по косим м'язам живота, розтирання і пощипування.

Спочатку процедури слід зробити декілька кругових погладжувань. Потім перейти до зустрічних поглаживаниям і тільки після чого до поглаживаниям по косим м'язам живота. Цей прийом масажу необхідно робити за допомогою долонь. Як би це було не дивно, але після погладжування потрібно приступити до розтирання, яке необхідно робити кінчиками пальців. Всі давно знають те, що після розтирання потрібно зробити кілька рухів, що погладжують.

На закінчення процедури потрібно зробити кілька пощипування навколо пупка, яке необхідно завершити кількома рухами погладжують. Як уже не один раз наголошувалося вище, прийом пощипування сприяє профілактиці розвитку у малюка грижі.

Місток

Дана вправа сприяє зміцненню м'язів живота, спини і рук. Для його виконання необхідно використовувати улюблені іграшки малюка.

Початкове положення: лежачи на животику. Масажист кладе маляти для себе на коліна так, щоб у нього провисали груди і плечі, і просить його дістати з підлоги іграшку або доторкнутися до неї руками. Ноги малюка при всьому цьому потрібно притримувати.

Потім слід перекласти малюка з животика на спину, при цьому його плечі і спинка і раніше повинні звисати з колін масажиста, покласти іграшку на підлогу і попросити малюка дістати її або доторкнутися до неї руками. Дитина повинна вигнутися назад, виконати завдання дорослого і знову розігнутися.

Присідання і вставання з підтримкою

Для виконання вправи слід використовувати округлі кільця.

Віддати дитині в руки кільця, злегка потягнути за їх вниз, у результаті чого ж малюк повинен сісти. Потім потримати малюка в такому положенні 1-2 секунди і, знову потягнувши за кільця, посприяти йому піднятися. Можна змусити малюка встати на носочки, для цього його потрібно взяти за руки і злегка підняти. Вправа повторити 2 рази.

Ходьба на четвереньках

Дана вправа зміцнює м'язи спини, живота, рук і ніг. Його слід робити за допомогою коханої іграшки малюка. Покласти іграшку на деякій відстані від малюка і попросити його взяти її в руки. Щоб дістатися до іграшки, малюк буде зобов'язаний пересуватися рачки. У міру наближення малюка до мети іграшку слід від нього відсувати.

Ходьба з підтримкою за руки

Для виконання вправи потрібно взяти малюка за зап'ястя і попросити його пройти якесь відстань. Безсумнівно, варто згадати те, що під час виконання вправи малюка потрібно підтримувати.

ПОСИЛАННЯ ПО ТЕМІ

Є світогляд?

Впровадження матеріалів може бути лише в інтернеті при наявності гіперпосилання на веб-сайт з вказанням авторства.

За зміст маркетингових матеріалів відповідальність несуть рекламодавці.

Адміністрація не несе відповідальності за повідомлення, що залишаються відвідувачами веб-сайту.

Пам'ятайте, що з питань, що стосуютьсяздоров'я, потрібно консультуватися з лікарем.

Переглядів: 947 | Додав: chords | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Статистика
Пошук
Друзі сайту
Календар
«  Липень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів