П`ятниця, 29.03.2024, 03:56
Вітаю Вас Гість | RSS

Харчування

Головна » 2011 » Липень » 25 » Правильне харчування рослин основна умова отримання великих врожаїв, Садовод
11:17
Правильне харчування рослин основна умова отримання великих врожаїв, Садовод

Виростити найвищий збір овочів на багатій родючому грунту не важко. І навіть не треба і говорити про те, що як у непоганій комори, рослини відшукають в родючому грунту всі потрібні їм елементи живлення. Якщо повна грунтова комора - це підсумок ваших довголітніх періодичних зусиль, означає, ви відмінно господарює на власній землі. І навіть не треба і говорити про те, що але якщо ви прийшли на цілину, тобто просочилися в комору, куди особисто ви нічого не поклали, і за пару років розкрали надбання, яке природа збирала довгі століття, то ви в боргу перед землею. І для вас необхідно навчитися відновлювати її родючість.

У рослинах знайдено більше 70 хімічних елементів, але не встановлено, чи всі вони потрібні рослинам. У поточний час зрозуміло 17 хімічних елементів, які повністю потрібні для рослин. Це означає, що їх не можна замінити ніякими іншими елементами, а при гострій нестачі хоча б 1-го з їх життя рослини неможлива. Як би це було не дивно, але це вуглець (C), водень (Н), кисень (О), азот (N), фосфор (Р), калій (К), кальцій (Са), магній (Mg), сірка (8), залізо (Fe), хлор (С1), бор (В), молібден (Мо), мідь (Сu), цинк (Zn), марганець (Мn) і кобальт (Со).

До 95-98% маси рослини становлять 1 Перші три елементи - вуглець, водень і кисень. Само-собою зрозуміло, на щастя, про цих елементах спеціально клопотати не потрібно - їх рослини беруть з повітря і води. Інші 14 частин рослини беруть з землі, і їх запаси в грунті необхідно відновлювати.

Зовсім ясно, що зібрати 1 т качанів з певної площі, наприклад, з сотки, можна лише в тому випадку, якщо рослини відшукають на даній площі і зуміють поглинути приблизно 3,5 кг N, 1 кг Р 2 О 5 і 3,5 кг К 2 О. Мало хто знає те, що не рахуючи азоту, фосфору і калію рослини повинні отримати і інші елементи живлення. На 1 т качанів витрачається до 3 кг кальцію (Са), 1,0 кг сірки (S), 0,8 кг магнію (Mg), також мікроелементи в кількостях, що вимірюються десятками грамів (С1 і Fe), гр (Mn, Cu , Zn і В), і дещиця грама (Мо і Со). Якщо така кількість поживних речовин рослинам вийде отримати з сотки землі, то і збір буде приблизно 1 т качанів / сотку.

Дуже зрідка можна відшукати грунт, в якій всі ці елементи знаходяться у відповідному кількості і в доступному стані. Але навіть якщо і знайдеться така грунтова комора, то після того, як з неї буде винесено кілька кг поживних речовин, запаси потрібно поповнити.

Лише для деяких частин, які витрачаються в маленьких кількостях, грунтові запаси можуть бути повністю достатніми. Наприклад, у кислих мінеральних грунтах традиційно є надлишок доступного заліза; в дерново - підзолистих грунтах багато марганцю; солонці, солонцюваті та засолені нерідко мають підвищений вміст бору; в грунтах регіонів, не дуже віддалених від морських узбереж, багато хлору. Тому в різних місцевостях і на різних грунтах потреба в додаванні ззовні окремих частин харчування варіює. Але в переважній більшості грунтів частин харчування не вистачає для формування непоганого врожаю.

Щоб низька родючість землі не лімітувало збір, в велика частина грунтів потрібно часто вносити від 6 до 8 частин. Це спочатку елементи, які рослини поглинають у великій кількості (азот, фосфор, калій, кальцій і магній). З мікроелементів практично повсюдно потрібне внесення бору, а на кислих грунтах - також молібдену. Сірка найчастіше вноситься у вигляді супутнього елементу з магнієм і калієм, якщо вони даються у вигляді сульфатів, або у складі звичайного суперфосфату, в якому багато сульфату кальцію.

Щоб овочеві культури інтенсивно росли, приносили рекордні врожаї і щоб овочі мали вищу поживну цінність, вони повинні отримувати потрібні елементи не тільки в достатній кількості, та й у раціональному співвідношенні. Внесення 1-го, навітьповністю потрібного елемента, може не тільки не підвищити збір, але навіть знизити його, сильно зруйнувати рослинам і посилити якість продукції. Конкретно практика незбалансованого впровадження добрив призвела до того, що якісь городники не довіряють «хімії».

З метою найбільшого забезпечення потреби культур Мітлайдера була розроблена рецептура пари сумішей з урівноваженим поєднанням поживних частин. Дві з їх використовуються при вирощуванні овочів на вузеньких грядах: консистенція 1, містить кальцій і бір, і консистенція 2, що містить азот, фосфор, калій, магній, сірку (як супутній елемент), а з мікроелементів - бор і для кислих грунтів - молібден . З цими сумішами в грунт у вигляді передпосівного добрива і під зростаючі культури при підгодівлі вноситься 7-8 частин харчування.

Число підгодівлі варіює від 1-2 до 8-10 в залежності від можливої ??врожайності культури та тривалості періоду плодоношення або дозрівання культури. Витрата добрив залежить від того, яку культуру вирощують. Мало хто знає те, що коли ділянка, розміром в одну сотку (7 гряд 10-метрової довжини) повністю засіяний редисом, то на сотку буде потрібно внести 5,2-6,9 кг консистенції 2, якщо сотка засаджена кабачками цукіні, то буде потрібно близько 26 кг консистенції 2. Всі інші культури займають по витраті добрив проміжне становище. Дози добрив для всіх культур розраховані на високий рівень врожайності.

Щоб добрива не були витрачені даремно, щоб овочеві культури могли їх засвоїти і переробити в білки, вітаміни, пектин та інші цінні речовини, потрібно зробити рослинам раціональні умови. Всім відомо про те, що на вузеньких грядах рослини мають потрібне життєве місце, максимум світла, повітря і досить води, що й дозволяє їм швидко і відмінно перетворювати мінеральну сировину в висококласні овочі.

Схожі записи: Є що оголосити? Залиште власний коментар:

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

Копіювання всіх матеріалів дозволено лише з активною, индексируемой посиланням на веб-сайт

Переглядів: 616 | Додав: chords | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Статистика
Пошук
Друзі сайту
Календар
«  Липень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів