П`ятниця, 26.04.2024, 01:07
Вітаю Вас Гість | RSS

Харчування

Головна » 2011 » Липень » 25 » Догляд за тілом в період вагітності - Моя вагітність
12:19
Догляд за тілом в період вагітності - Моя вагітність

Народження і виховання малюка - надзвичайно відповідальна задачка, що лягає на плечі юний сім'ї ... далі

Немає нічого незвичайного в тому, що майже всі дружини відкладають цю подію на найбільш ... далі

Догляд за тілом під час вагітності

Вагітність - не захворювання, а звичайний фізіологічний процес для жіночого організму. І особливо актуально в цей період клопотати про власну зовнішність, і, можливо, навіть ретельніше, щоб після вагітності швидше повернутися в форму не отримати нехороші побічні ефекти у вигляді варикозу, розтяжок, проблем із зубами, волоссям, гіперпігментації і завищеною сухості шкіри.

Майже всі дами намагаються перестрахуватися, побоюючись якось нашкодити дитині. Але по суті вагітність - це природний стан дами. І воно не означає, що від догляду за власною зовнішністю слід відмовитися. Навпаки, потрібно приділити найбільш пильну увагу фізіологічного стану тіла і, по можливості, найбільш багато і збалансовано посприяти впорається із завищеною перевантаженням на різні його частини і системи в період вагітності. Харчування має стати збалансованим як ніколи. Безсумнівно, варто згадати те, що не варто забувати, і про спорт (піші прогулянки, аквааеробіка, плавання, йога).

Сучасна вагітна дама зобов'язана неперевершено виглядати. Мало хто знає те, що і більш ретельно доглядати за собою, щоб якомога швидше після пологів відновитися не розтрачувати надлишкове час на відновлювальні процедури, відвідування докторів і зцілення різних ускладнень після вагітності.

Вагітність сильно змінює психологічний і фізичний стан жінки. Змінюється все: гормональний фон, обмін речовин, судинна система, маса тіла, потреби шкіри. Ці зміни відбуваються рівномірно і по наростаючій - від місяця до місяця. Безсумнівно, варто згадати те, що що, втім, є цілковитою нормою, так як запрограмовано на генному рівні самою природою. У період вагітності майбутньої мами як ніколи слід дивитися за своїм станом, якщо вона не бажає мати труднощі із здоров'ям і зовнішнім виглядом після пологів. Особливо ретельно необхідно дивитися за собою в 1-ий і 3-ій триместри вагітності, тому що в 1-і тижні плід лише формується не захищає себе плацентою, а в крайні три місяці у пані росте маса тіла, стіни судин втрачають свою пружність, шкіра розтягується, і як підсумок - виникають варикоз, розтяжки, геморой, сухість шкіри і майже всі інші труднощі.

Догляд за шкірою

Догляд за шкірою під час вагітності має надзвичайно велике значення. Ретельне дотримання чистоти тіла запобігає розвитку майже всіх інфекційних хвороб і допомагає зберегти нормальну мікрофлору тіла мами, яка після пологів передається дитині. Гігієнічне утримання шкіри сприяє здійсненню видільної, терморегулюючої, дихальної та інших функцій шкіри, благотворно діє на судинну і нервову систему, регулює сон і інші види діяльності організму.

Під час вагітності, особливо в останні місяці, у дам різко посилюється потовиділення. Секрет, що виділяється сальними і потовими залозами, є підходящою середовищем для розвитку різних мікроорганізмів, тому, під час вагітності необхідно ретельно стежити за чистотою шкіри. Шкіру потрібно часто і копітко мити водою з милом, сприяючим розчинення і видалення шкірного сала. Вранці вагітної рекомендується не тільки лише вимивати свої руки, обличчя і шию, але неодмінно обтирати все тіло (хоча б до пояса) водою кімнатної температури і розтиратися жорстким рушником, а краще приймати душ. Це сприяє зміцненню нервової системи, покращує кровообіг, дихання, загартовує організм в цілому, викликає бадьоре самопочуття. Перед сном слід вимити руки, обличчя, шийку і ноги. Чи не рідше 1-го разу натиждень (а в кінці вагітності і частіше) потрібно копітко мити все тіло теплою водою з милом з наступною зміною натільної і постільної білизни. Слід скористатися дитячим милом, яке найменше травмує шкіру. Краще всього в цей період застосовувати особливі косметичні засоби для вагітних дам: гель для душу, бактерицидну рідке мило, зміцнюючий шампунь, крем-маска від випадіння та ламкості волосся, бальзам-ополіскувач для ослаблених і пошкоджених волосся.

Перед сном денний білизну потрібно знімати і надягати нічне, просторе та комфортне. Нічні сорочки повинні бути з лляних або бавовняних тканин. При пранні їх не слід крохмалити.

Не рекомендується приймати ванни, особливо гарячі, вони стомлюють і послаблюють. У 2-ій половині вагітності від ванни потрібно утримуватися, бо в піхві можуть бути занесені хвороботворні мікроорганізми, що викликають запальні захворювання статевої сфери. Краще всього скористатися душем з температурою води 35-36 ° С або вмиватися, сидячи на поставленої у ванні крамниці. Громадська тривалість миття не повинна перевищувати 15-20 хв. Не краще відвідування лазні, особливо в останні місяці вагітності.

У період вагітності не зрідка виникає сухість шкіри, яка пов'язана з посиленою генерацією дамських гормонів (естрогенів). Мало хто знає те, що через їх шкіра стає сухішою, час від часу лущиться, тому краще добре зволожувати і живити шкіру, пити достатню кількість води.

Виникнення целюліту - ще одна проблема шкіри, яка може з'явитися при вагітності. Завдяки зміні гормонального фону в організмі вагітної жінки накопичується натрій, який, у свою чергу, затримує воду. Тому в період вагітності створюються умови для скупчення води в підшкірно-жирової клітковини, що відповідає розвитку целюліту. Мало хто знає те, що активно битися з цією проблемою слід тільки після пологів. А під час вагітності, для профілактики цього стану, використовуються косметичні препарати з активним зволожуючим ефектом, також косметика, поліпшує пружність шкіри, підвищує її пружність.

Здоровим вагітним для підтримки тонусу шкіри рекомендуються повітряні і сонячні ванни. Всім відомо про те, що тривалість повітряних ванн спочатку 5-10 хв, а в міру загартовування - 15-20 хв при температурі повітря 20-25 ° С. При інших температурних умовах і залежно від ступеня тренованості режим повітряних ванн змінюється (або вони не рекомендуються). Сонячні ванни призначає лікар у залежності від кліматично-критерій. Слід уникати інтенсивного діяння сонячних променів, що може спровокувати посилення пігментації шкіри і виникненню доп пігментних плям. Всі знають те, що в зимовий час краще загальне ультрафіолетове опромінення, що проводиться під наглядом фізіотерапевта.

Розтяжки (смуги вагітності)

Гормональні конфігурації під час вагітності у жінок з генетичною розташуванням можуть приводити до порушення синтезу колагену і еластину - білків шкіри, відповідальних за її розтяжність, пружність, пружність. Треба сказати те, що підвищення розміру животика, молочних залоз, відкладення жиру на стегнах і сідницях, різка надбавка у вазі під час вагітності є провокуючими факторами для утворення розтяжок.

Розтяжки (смуги вагітності) є типовими рубцями, що з'явилися в результаті розриву волокон шкіри при розтягуванні. Видалення з'явилися розтяжок надзвичайно проблематично, тому рекомендується, як можна раніше, почати профілактику по мінімізації їх виникнення. В даний випускається безліч засобів, що дозволяють битися з виникненням розтяжок. Відмінно застосування гелів від розтяжок, зволожуючого молочка для тіла, гелів для грудей і інших засобів поліпшують мікроциркуляцію шкіри й утворення новітніх клітин. За рахунок завищеного вмісту в цих коштахеластину, колагену, вітаміну Е, силікону, різних зволожуючих і живильних компонентів, також особливих речовин, що стимулюють синтез колагену і еластину, при постійному застосуванні вдається досягти хороших результатів з профілактики розвитку та прогресування розтяжок.

Для зменшення розтяжок можна випробувати застосувати якісь традиційні засоби, які сприяють зміцненню шкіри і як наслідок знижують ризик їх появи.

Домашній скраб від розтяжок: взяти 1 склянку цукру, 1 склянка солі і півсклянки олії (абсолютно підступає пальмова, але можна замінити будь-яким іншим). Все це добре розмішати, і в душі масажувати проблемні місця. Потім змити теплою водою і втирати хоч якийсь крем або лосьйон для тіла. Підсумок буде видно через місяць.

Позитивний результат спостерігається при використанні кавового скрабу, який необхідно втирати в шкіру кави великого помелу проти целюліту і розтяжок.

Муміє. Візьміть пігулки розчиніть у воді і втирайте в шкіру масажними рухами. Або 1 гр. Муміє на 1 ложку кип'яченої води, змішайте з 80г. дитячого крему і втирайте у проблемні місця 1 раз в день, консистенція зберігайте в холодильнику.

Найменшому розтягування шкіри в області живота, а значить і утворенню розтяжок, сприяє зміцнення м'язів преса і інших черевних м'язів. Потужні черевні м'язи здатні краще утримувати зростаючий животик і частково компенсують розтяг шкіри. Тому краще до вагітності і під час неї підтримувати ці м'язи в тонусі, тим паче що вони також відіграють принципове значення при пологах. Їх скорочення буде сприяти найбільш легкого і швидкого народження малюка, а чим вони сілно і підготовлених тим краще.

Молочні залози

Молочні залози під час вагітності інтенсивно розвиваються, готуючись до майбутньої лактації. Догляд за молочними залозами передбачає спочатку постійне обмивання грудей кип'яченою водою кімнатної температури з м'яким милом. Після обмивання молочні залози просушують і розтирають твердим рушником. Для загартовування сосків можна покласти в чашечки бюстгальтера по шматку чистого полотна.

Бюстгальтер повинен бути комфортним, підібраним за розміром, зшитим з натуральних тканин. Він не повинен обмежувати молочні залози, а тим паче натирати шкіру. Кілька підняте положення молочних залоз сприяє відмінному кровообігу, їх нормальному розвитку під час вагітності, перешкоджає появі застійних явищ. Безсумнівно, варто згадати те, що наприкінці вагітності можуть здатися виділення молозива з молочних залоз. У таких випадках слід застосовувати особливі прокладки для грудей.

Зовнішні статеві органи

Догляд за зовнішніми статевими органами - обов'язкових частину особистої гігієни дами. Під час вагітності зростає виділення секрету з піхви. Це пов'язане зі зростаючим кровонаповненням органів малого таза, гормональними змінами в організмі вагітної.

Нерідке сечовипускання - ще одна звичайна проблема вагітності. Застій піхвового секрету робить відповідні умови для інфікування, розвитку і розмноження різних мікробів, грибків. Тому ваші гігієнічні процедури повинні стати найбільш частими, ніж традиційно. Потрібно підмивати зовнішні статеві органи теплою водою вдень, після спорожнення кишкового тракту, і на ніч, застосовуючи особливе рідке мило для інтимної гігієни. Дуже хочеться підкреслити те, що підмиватися слід лише після копіткої миття рук теплою водою з милом. Туалет зовнішніх статевих органів здійснюють в напрямку від лобка до анального отвору. Спринцювання на сто відсотків забороняються в крайні 6-8 тижнів вагітності, а в решту часу використовуються лише за призначенням лікаря. Не для кого не секрет те, що при рясних виділеннях, зміну їх кольору, виникненні різкого аромату і тим паче запальних діях в області промежини слід негайно звернутися додоктору.

Натільна білизна має бути з натуральних тканин і вільним (не здавлювати). Його слід раз на день поміняти. Після прання білизну потрібно неодмінно пропрасовувати гарячою праскою. Беручи до уваги, що під час вагітності у більшості дам зростає кількість вагінального виділення, можна скористатися щоденними гігієнічними прокладками, при всьому цьому слід поміняти їх не рідше 3-4 разів на день.

Волосся і нігті

Гормональна перебудова під час вагітності зачіпає всі придатки шкіри: волосся, нігті. У першому триместрі вагітності волосся може стати найбільш тьмяними, ламкими. Зате з другого триместру вони стають гущі, товще, сильніше виражений їх сяйво, бо зменшується кількість випадають волосся, посилюється секреція сальних залоз голови. Для догляду за волоссям потрібно як мінімум два засоби - шампунь і кондиціонер, які необхідно вірно підібрати з урахуванням сталися під час вагітності конфігурацій. Всі знають те, що незалежно від типу волосся голову слід мити в міру забруднення, а не за розкладом.

Під час вагітності не рекомендується фарбування та хім завивка волосся. Провокує зростання, харчування волосся, покращує їх зовнішній вигляд масаж голови при розчісуванні. Протягом дня необхідно зачісуватися 2-3 рази.

Нігті під час вагітності можуть стати ламкими, крихкими, шаруються. Це можливо пов'язане з нестачею кальцію, порушеннями обмінних процесів при гормональної перебудови. Не для кого не секрет те, що слід вибирати особливі засоби для догляду за руками і нігтями, які забезпечують захист від зовнішніх дій, зміцнюють і освітлює нігті, позбавляють їх ламкість, але не містять шкідливих компонентів.

Дама зобов'язана коротко стригти нігті на руках і на ногах, щоб під ними не накопичувалася грязюка, довгі нігті на руках можуть травмувати шкіру, а пізніше і ніжну шкіру новонародженого.

Порожнина рота

Якщо ви не вилікували зуби в період підготовки до вагітності, то вони можуть бути джерелом придбаної інфекції, небезпечною для здоров'я малюка і звичайного перебігу вагітності. Не рахуючи того, гормональні зміни можуть привести до того, що ясна стають м'якше, їх просто поранити їжею або зубною щіткою.

Покоробленние ясна схильні інфекції, яка може стати передумовою втрати зубів. Не для кого не секрет те, що тому гігієна і своєчасне вживання заходів з оздоровлення ротової порожнини - одна з принципових складових особистої гігієни вагітної жінки. І навіть не треба і говорити про те, що потрібно як мінімум вдень і ввечері (а нормально - після кожного прийому їжі) чистити зуби з впровадженням зубної пасти не твердої щітки. Після їжі, якщо немає здатності почистити зуби, слід прополоскати рот водою. Потрібно обмежити споживання солодощів, особливо карамелі, льодяників, солодких газованих напоїв. Величезне значення для профілактики хвороб порожнини рота має достатнє надходження в організм вітамінів, кальцію, фосфору, фтору.

Набряклість ніг, варикоз

Зростаюча матка тисне на вени черевної порожнини, ускладнюючи і порушуючи нормальну циркуляцію крові, плюс до цього зростає вага і змінюється гормональний фон - все це сприяє утворенню варикозу. Уявіть собі один факт про те, що але не варто обмежуватися нанесенням кремів і низьким каблуком, дійте активніше. Всі знають те, що наприклад, будинки робіть щовечірні холодні ванночки, а ще краще - масаж холодним душем, від великого пальця ноги до коліна. Носіть компресійну білизну. І часто ходите в салон краси, де дають особливі "ножні" процедури для вагітних.

Дотримання всіх правил особистої гігієни під час вагітності - це досить тяжкий і ретельний працю, що вимагає від майбутньої матері самодисципліни і старанності. Треба сказати те, що але винагороду за цю щоденну роботу - здоров'я вашого малюка, ваша краса і не погане самопочуття- Стоять прикладених зусиль.

Інтернет-магазин престижного одягу: інтим магазин. Супер-знижки до дня закоханих.

При повному або частковому використанні матеріалів, посилання на обов'язкових

Переглядів: 1327 | Додав: chords | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Статистика
Пошук
Друзі сайту
Календар
«  Липень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів