Четвер, 28.03.2024, 18:19
Вітаю Вас Гість | RSS

Харчування

Головна » 2011 » Липень » 25 » ПУЗЯКА.Ру: Комплекс вправ для малюків від 6 до 9 місяців
11:29
ПУЗЯКА.Ру: Комплекс вправ для малюків від 6 до 9 місяців
Комплекс вправ для малюків від 6 до 9 місяців

Майже всі звичайні вправи в цьому віці починають втрачати свою актуальність, а на їх місце приходять інші вправи або змінюється точка докладання зусиль під час виконання комплексів. Так, наприклад, масаж рук уже не має величезного значення і його можна пропустити, а більшу увагу приділяти тим м'язових груп, які розвиваються більш інтенсивно: поперекова область, таз, ноги. Можливо і те, що для рук залишаються вправи, які допомагають дитині знайти опорну функцію (не забувайте, адже саме в цьому віці він починає самостійно пересуватися в просторі - повзати).

Потягування рук із фіксацією в зігнутому положенні (вгору, вниз в сторону). Візьміть руки малюка в свої долоні, відведіть їх дуже вгору. Всі давно знають те, що руки повинні бути прямими. До початку руху плечового пояса по столу акуратненько потягніть малюка за руки вгору, після цього через сторони поверніть руки в положення уздовж тіла. Зігніть ж в ліктьових суглобах, просто притискаючи кисті малюка до його плечей.

Виконайте таке ж вправу з потягуванням вниз і згинанням рук в ліктях (рис. 1).

Відведіть руки малюка в сторони, злегка потягніть їх, після цього зігніть в ліктьових суглобах, притискаючи кисті малюка до плечей. Можна виконати цю вправу під різним кутом відведення рук по відношенню до тулуба.

Кругові рухи руками. Візьміть руки малюка в свої долоні і виконуйте кругові рухи в плечових суглобах дуже широкими рухами. Зробіть 3-5 повторень (кіл) кожної рукою. Звичайно ж, всі ми дуже добре знаємо те, що вправа може виконуватися симетрично (обидві руки у верхньому і нижньому положенні) або поперемінно (одна рука знаходиться в найвищій точці руху, інша - у нижній) (рис. 2). Основне призначення вправи - розвиток плечових суглобів (з точки зору під-

віжності, розтягування і витривалості), дельтовідних і трапецієподібних м'язів.

Масаж грудної клітини. Масаж грудної клітини проводиться в звичайному порядку, описаному раніше. Кількість рухів 3-5 кожного виду. Після закінчення масажу потрібно виконати декілька натискань на грудну клітку (2-3) для активізації дихання і профілактики застійних явищ.

Активне присадка з роботою біцепсами. Візьміть малюка за кисті рук і, злегка підтримуючи, спонукайте його присісти. Під час виконання вправи тримайте свої руки таким чином, щоб руки малюка були зігнуті - в цей час активно працюють двоголові м'язи плеча (рис. 3).

Вправа орієнтоване на розвиток мускул плечового пояса і рук.

Масаж животика. Проведення масажу животика нічим ж не різниться від описаного трохи вище.

Кількість масажних рухів кожного виду (погладжування, розтирання, розминка) - від 4 до 6.

Повороти прямих ніг в сторони. Захопіть гомілки малюка так, щоб ваші величезні пальці були на їх задній стороні, а інші охоплювали передню частину. Зверніть увагу на те, що підійміть прямі ноги малюка вгору і

опустіть їх в сторону до торкання зі столом (з поворотом таза); підніміть знову вгору і опустіть в початкове положення. Проробіть 3-4 рази в кожну сторону (рис. 4). Намагайтеся, щоб ноги малюка не згиналися не було повороту тіла на бік (повертатися повинен лише таз). Вправа орієнтоване на розвиток мускул тазової області, спини, живота і згиначів ноги.

Імітація ходьби, і бігу в різному темпі. Покладіть малюка на спину, візьміть його гомілки і, згинаючи ноги в колінних і тазостегнових суглобах, імітуйте ходьбу й біг в положенні лежачи. Уявіть собі один факт про те,що проробляйте вправу в різному темпі, витрачаючи на кожен рух від 1 до 3 хвилин (рис. 5).

Вправа готує малюка до руху у вертикальному положенні, зміцнює м'язи ніг і тазу, сприяє виробленню здібностей ходьби і бігу.

Відведення зігнутих ніг. Зігніть ноги малюка в колінах і тазостегнових суглобах, потім акуратненько, без потужного натиску відводите ноги в сторони, злегка натискаючи на коліна. Зробіть 2 - 3 повтору, при кожному повторенні відводячи ноги трохи далі і фіксуючи коліна в кінці руху на

Вправа розвиває рухливість тазостегнових суглобів, сприяє розвитку м'язів ноги і таза.

Масаж стоп. Масаж стоп проводиться за описаною трохи вище методикою особливий наголос потрібно робити на опрацювання внутрішнього зводу стопи, який рівномірно починає формуватися в цьому віці. Зверніть увагу на те, що кількість повторень кожного руху - від 3 до 5 (рис. 7).

Струшування. Після масажу стопи обхопіть долонею одну гомілку малюка і зробіть струшування ноги. Не для кого не секрет те, що повторіть прийом з іншою ногою.

Поворот зі спини на животик. За допомогою умовлянь або помітною іграшки спонукайте малюка повернутися зі спини на животик. Зазвичай, у цьому віці малюки здатні виконати цей рух самостійно або з маленький підтримкою на самому початку руху. Всі знають те, що повторіть по 2 рази в кожну сторону.

Масаж спини виконується так само, як описано вище, але більший упор робиться на розминання м'язів спини і сідниць. Це дозволяє до початку вправ посилити кровообіг і привести м'язи в активний стан.

Вправи для розвитку опорної функції рук. У зв'язку з тим що у віці 8-10 місяців дитина, зазвичай, починає активно пересуватися в просторі за допомогою повзання, в комплекс включаються вправи, що сприяють розвитку рук в положенні повзання.

З положення лежачи на животику підніміть нижню частину тіла малюка на власних руках, підхопивши його під нижній край грудної клітини так, щоб малюк спирався на руки. Уявіть собі один факт про те, що повільно просувайте корпус малюка вперед, але у напрямку до голови. Він почне переставляти руки, пересуваючись на їх вперед. Було б погано, якби ми не відзначили те, що зробіть 4-5 кроків на руках (рис 8). Цю вправу необхідно робити приблизно до 8-8,5 місяців, потім перебігайте до подальшого вправи.

З такого ж початкового положення підніміть таз малюка, обхопивши його своїми руками (рис. 9). Далі вправа виконується так само. Обидва вправи сприяють розвитку м'язів плечового пояса, рук, виробленню навику повзання.

Приблизно з 8,5 місяців включайте в комплекс повзання з упором на вашу долоню. Дитина лежить на животику. Підведіть вашу кисть під його животик і з її допомогою (можна робити це 2-мя руками) відірвіть живіт малюка від столу, поставивши його на карачки. Рухаючи свої руки в напрямку голови малюка, спонукайте його повзти, роблячи упор животиком на ваші долоньки (рис.10).

Вправа сприяє розвитку навику повзання, відмінно активізує всі м'язи тіла з особливим упором на м'язи живота, спини, рук і ніг.

Масаж сідниць. Елементи класичного масажу при масажі сідниць у цьому віці можна практично на сто відсотків виключити, залишивши лише розминання. Точкове ж дію робити треба, бо конкретно на даний момент у малюка формується поперековий вигин хребта і розвивається сідничний нерв. Точкове дію активізує ці процеси і сприяє кращому функціонуванню нижніх відділів спинного мозку і виходять з нього нервових стовбурів.

Підйом з положення лежачи на животику в положеніесідя наколінах. Дитина лежить на животику головою від вас. Візьміть кисті малюка в свої руки, розташувавши долоньки уздовж його передпліч. Розведіть його руки в 100рони (приблизно на 45 °) і підніміть їх до рівня вух. Дитина у відповідь на ваш рух підніме голову і вищу частину тіла, упираючись ногами в ваш живіт (рис 11, 12). Продовжуйте піднімати малюка до положення сидячи на колінах. Треба сказати те, що приблизно в 9 місяців можна продовжити вправу до положення стоячи. Вправа виконується 2-3 рази, активно розвиває м'язи спини, ніг і рук, сприяє закріпленню досвіду самостійного вставання з четверенек.

Ширяння на животику з упором в животик батьків. Упріть ноги малюка в ваш животик, а свої долоньки підведіть під його таз і область животика. Підніміть малюка над столом, підтримуючи його під живіт. Дитина прогнеться і з насолодою буде висіти, активно напружуючи м'язи спини, живота та ніг. Вправа виконується 1-2 рази по 5-6 секунд (рис. 13). Треба сказати те, що після 8,5 місяців тривалість польоту можна збільшити до 7-8 секунд.

Стояння з підтримкою. Візьміть малюка під пахвами і поставте на стіл, уперши стопами в його поверхню. Ноги повинні бути прямими. Підтримуючи малюка, залиште його в положенні на декілька секунд. Необхідно відзначити те, що зробіть 3-5 повторень (рис. 14). З плином часу тривалість вправи та кількість повторень можна нарощувати. Вправа орієнтоване на розвиток вестибулярного апарату, вироблення здібностей вертікал'ного становища.

Переступ, танці. Не змінюючи положення до підтримуючи малюка, злегка зігніть його ноги - малюк почне «пританцьовувати» або переступати ногами на місці. Затримайтеся на 5-7 секунд, після цього дайте дитині незначно відпочити і зробіть вправу знову (рис, 15). Звичайно ж, всі ми дуже добре знаємо те, що як і в найбільш ранньому віці, можна пересувати малюка вперед, імітуючи ходьбу.

Струшування. Покладіть малюка, охопіть долонями його гомілки, і проведіть струшування ніг для зняття напруги.

Переглядів: 814 | Додав: chords | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Статистика
Пошук
Друзі сайту
Календар
«  Липень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів